Z jakiego kruszcu wybrać zegarek?

 Jest wiele kruszców, z których robi się zegarek  - srebro, złoto, platyna, tytan czy stal, a każda z nich ma inne właściwości.

Tytan jest wytrzymałym i trwałym materiałem, który ma kolor srebrny podobny do srebra z delikatnym połyskiem. Pasuje bardziej do męskiej biżuterii. Tytan tak jak inne metale można polerować czy grawerować zgodnie z życzeniem składającego zamówienie. Tytan można także pokrywać kolorem, ponieważ tytan częściowo wchłania kolor do środka. Często może też przypominać proch strzelniczy (ciemny odcień szarości).

Zegarek może też być zrobiony ze stali, ale może uczulać, ponieważ może mieć dodatek niklu, który może wywoływać reakcje alergiczne. Stal jest wytrzymała z tą różnicą, że mniej się świeci oraz ma mniejszą głębie niż na przykład tytan.

Ostatnio używa się także spieków ceramicznych, które się jeszcze utwardza i szlifuje, żeby powierzchnia była gładka, ponieważ ceramiczne wyroby dość często ma liczne pory i nierówności.

Oprócz kruszca z czego wyrobiona koperta ważny jest również pasek/bransoleta. Pasek może być wyrobiony z lnu, nylonu i dość często jest dodatkiem do zegarków sportowych, gdzie takie paski są delikatne oraz lekkie, przez co nie sprawiają wrażenia dodatkowego ciężaru na ręce co w przypadku biegów jest ważne. Pasek może być także ze skóry zwierząt jak na przykład strusi, krokodylów czy płaszczek. Bransoleta jest zrobiona zwykle z tego samego materiału z którego jest zrobiona koperta.