Jaki splot przy złotym i srebrnym łańcuszku bransolety?

Łańcuszki bransoletki to ostatnio modny sposób aby ozdobić swoją rękę przez co warto wiedzieć jaki splot pasuje najbardziej do naszej ręki.

Im mamy mniejszą rękę oraz chudszy nadgarstek bardziej pasują cieńsze oraz mniej masywne bransoletki z delikatnymi zawieszkami. Albo bransoletki celebrytki z małymi zawieszkami z dwoma dziurkami tak, aby przez nie przepleść łańcuszek. Tutaj dominuje delikatny mały splot kulkowy albo delikatnie wykonana pancerka czy kłos, który optycznie nie sprawia wrażenia przytłoczenia nadgarstka.

Często używa się splotu o nazwie ankierka – przypomina na pierwszy rzut oka łańcuch, na którym mocowało się kotwicę. Świetnie nadaje się do używania bez wisiorków czy innych zawieszek. Czasami na przemian zakłada się bransoletki z zawieszkami na tzw. żmijce – łańcuszek, który przypomina węża przez co łatwo można go uszkodzić, tak samo jak łańcuszki układane w kształcie kostki.

Bismarck jest często używanym splotem na bransoletki, ponieważ jest wykonany z kilku rzędów ogniw połączonych ze sobą. Im łańcuszek jest grubszy tym więcej ma splotów.