Jak należy poprawnie przechowywać biżuterię?

Przechowywanie biżuterii jest czasami bardzo trudne, ponieważ wrzucamy do jednego pudełka i się plączą naszyjniki albo nie możemy znaleźć jednego kolczyka, dlatego jest ważne aby schować je do specjalnego pudełka albo zrobić własne z poszewką z satyny, ponieważ jest miękkim materiałem, więc nie porysuje delikatnej powierzchni biżuterii. Czasami przydają się przegródki lub wałki na bransoletki jakie można zobaczyć u jubilera.

Równie dobrze mogą służyć oryginalne opakowania, które dostaliśmy przy kupnie danej biżuterii, które są odpowiednie dla danej biżuterii, ponieważ podszewka jest produkowana tak aby nie rysowały ani nie odbarwiały biżuterii, która się na nich znajduje.

Materiałem odpowiednim jest satyna czy jedwab, które mają za zadanie owijać delikatnie biżuterię. Satyna ze względu na swoją budowę jest najbardziej delikatnym materiałem na świecie. Jedwab jest drogi z powodu produkcji – jedwab powstaje z kokonu jedwabnika morwowego (ewentualnie dębowego), gdzie jedna nić z kokonu ma długość od 1,5 km do 3km, gdzie jednocześnie można dodać barwniki fluorescencyjne, przez co będzie się świecić w nocy, a w dzisiejszych czasach już nie występuje na wolności.