Gdzie można kupić starą biżuterię?

Starsza biżuteria może również zaliczać się do staroci, dlatego można je w antykwariacie albo pchlim targu, ponieważ często zwykłą osoba nie może jej doczyścić, więc wyrzuca ją.

Niektóre stare okazy biżuterii może być wraz z szlachetnymi kamieniami, co podnosi ich wartość, a zwłaszcza od producentów takich jak : Warmet, Imago Artis czy Rytosztuka. A każdy z nich ma swoje oznaczenia. Pierwsza firma miała za znak trzcinę, druga firma miała minimalną sztalugę, a ostatnia napis „RYT”. Używali trzech prób z złocie i srebrze: dla srebra (1) 925, (2) 875, (3) 830, dla złota (1) 960, (2) 750, (3) 585. Z oznaczeniami odpowiadającemu miejsce produkcji.

Dość często starą biżuterię można kupić w sklepie internetowym takim jak stareklunkry.pl , gdzie wiemy że dany element biżuterii jest dokładnie i ze starannością opisany. Oprócz tego starą biżuterię można kupić na pchlich targach.

W niektórych krajak jak Indie czy Chiny/Japonia można co chwila znaleźć sklepiki z biżuterią, która jest wyrabiana niezmiennie od wielu lat, a jest wytrzymała na dłuższy czas. W tych krajach dominuje srebro, koral i inne kamienie szlachetne oprócz diamentu, gdzie kamienie są szlifowane w kształt małych koralików. Niektóre diamenty ze skazą w kolorze oraz przejrzystości (możliwość przepływu światła przez powierzchnię diamentu) można przekształcać w inne kolory za pomocą gazów (sprężanie odpowiedniej ilości gazu) albo przez promieniowania, a dają nam diamenty o kolorze żółci, koniaku, zieleni, a nawet żółtozieleni. W zależności od tego jaki chcemy kolor oraz odcień należy wybrać odpowiednią ilość gazu lub czas w jakim oddziałujemy promieniowaniem na diament. Mimo tego w naturze także występują diamenty w kolorze. Jak na przykład w kopalni w pobliżu Mwadui w Tanzanii można znaleźć diamenty o kolorze różowym i zielonym.