Gdzie można kupić dobry łańcuszek?

Jest wiele dobrych sklepów z łańcuszkami, które powinny być dobrej jakości oraz o średniej ilości złota, ponieważ złoto zwykle się kruszy, a wytrzymałość zwiększa dodatek srebra bądź tytanu czy palladu, przez co zwiększa się wytrzymałość stopu i biżuterii. Biżuteria w zależności od stopu powinna mieć odpowiednio dobrane kamienie. Im twardszy stop tym mocniejszy kamień (np. diament).

Jako biżuteria może służyć kamea, która powstaje z kamienia (chalcedon, który jest również minerałem) oraz podstawy ze złota lub onyksu. Głównie wyrabiana była w Grecji i w Rzymie, a także w Polsce, lecz była rzadko znajdowana na terenie całego kraju. Co jakiś czas również się je wykonuje, ale z większą starannością. Dość często się też je pozłaca, przez co zwiększa ich wartość.

Warto sprawdzić czy dana biżuteria jest prawdziwa -czyli czy nie jest pozłacana lub posrebrzana. Jeśli „srebrna” obrączka przyciągana jest przez magnez może być wykonana z mniejszej ilości srebrna niż powinna labo też wykonana jest platyny, która przyciąga magnez. Często mogą być przebarwienia w kolorze czerni, pomarańczy, czerwonego lub ciemnej zieleni, ponieważ często otoczka może się ścierać i utleniać, przez co przybiera takie barwy. Jeśli biżuteria „farbuje” skórę, gdy się pocimy na niebiesko lub szaro to jest tam dodatek niklu. Należy uważać i obserwować czy pierścionek się nie odpryskuje.

Biżuteria powinna mieć również odpowiednie oznaczenia i wartość próby dla danego pierścionka czy innej bransoletki. Kobiety dość często biorą pod uwagę od jakiego producenta jest dana biżuteria, przez co są bardziej spokojne, że ich biżuteria się nie zniszczy. Często „haczyki” trzymające kamień mogą się obluzować co może powodować, że cenny kamień wypadnie, możemy się domyśleć, że stop kruszca był za słaby i się wyginał.